Eyal Yanilov KMG

Eyal Yanilov, ur. 1959

Treningi rozpoczął jako piętnastolatek w 1974 r. u Eli Avikzara – jednego z czołowych instruktorów Krav Maga w tamtych czasach, i szybko zaczął uczyć się bezpośrednio od Grand Mastera Imi-Sde Or (Lichtenfelda) – twórcy Krav Maga. 

Eyal wykazywał niezwykły talent już jako student, a następnie jako młody instruktor i wkrótce zaczął pełnić funkcję najbliższego asystenta Imiego. Pracował w ten sposób przez blisko 20 lat, aż od roku 1980, i jest jedyną osobą na świecie, która otrzymała z rąk Imiego dyplom „Founders Diploma of Excellence”. 

Rozwijanie Krav Maga

By wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego świata, Imi powierza Eyalowi misję utworzenia nowego curriculum, którego celem jest przekształcenie Krav Maga w strukturę bardziej formalną i zorganizowaną, i stworzenie systemu opartego o efektywny sposób nauczania. Wkrótce Eyal staje się głową Israeli Krav Maga Associations Professional Committee, człowiekiem odpowiedzialnym za edukację zarówno sektora cywilnego, jak i militarnego i jednostek antyterrorystycznych w Izraelu.

20 lat podróży po świecie

W praktyce Eyal spowodował zainteresowanie systemem na Krav Maga na świecie. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, w 1996 r. założył International Krav Maga Federation (IKMF), w której pełnił rolę prezydenta i głównego instruktora pod kierunkiem Grandmastera Imiego. W tym okresie nastąpiło rozprzestrzenienie się Krav Maga w różnych krajach Europy i Stanach Zjednoczonych, do czego przyczynił się Eyal osobiście, szkoląc wszystkich instruktorów pierwszej generacji. 

Po śmierci Imiego w 1998 roku, Eyal staje się odpowiedzialny za kontynuację rozwoju Krav Maga. W 2001 wydaje książkę pt: „Jak się obronić przed uzbrojonym napastnikiem”, nad którą prace trwały jeszcze za życia Imiego. Książka jest pierwszą z trzech pozycji, które tworzą oficjalny, kompleksowy podręcznik systemu. Poruszane są w niej zagadnienia związane z zagrożeniami różnego rodzaju bronią, a także zasady będące trzonem systemu.

Krav Maga Global

W 2010 roku Eyal utworzył Krav Maga Global (KMG) – globalną infrastrukturę sprzyjającą dalszemu szerzeniu krav maga na świecie, która zapewnia najwyższą jakość szkolenia i jest kontynuacją drogi Imiego. Przewodzi zespołowi tzw. GIT – globalnych instruktorów, którzy prowadzą specjalistyczne kursy i warsztaty na świecie.

Krav Maga Global jest także wybierana przez sektor militarny, stróżów prawa, i jednostki specjalne.