Testosteron – steroidowy męski hormon płciowy – ma obecnie w naszej kulturze złą sławę. Wiąże się go z różnymi nieakceptowalnymi zachowaniami antyspołecznymi: skrajną agresją i przemocą, oraz z cechami charakteru takimi jak: wybuchowość, impulsywność, nieustępliwość. Stawianie znaku równości między przemocą, a wysokim poziomem testosteronu jest dużym uproszczeniem. Pomimo że są badania wskazujące na korelacje między wysokim poziomem testosteronu u mężczyzn i kobiet, a agresją czy dominacją, to nie zapominajmy, że przemoc jest zagadnieniem o wiele bardziej złożonym, a czynniki biologiczne nie determinują zachowania agresywnego i stosowania przemocy.
Testosteron jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mężczyzn, a także kobiet. Ma on między innymi działanie anaboliczne (przyrost masy mięśniowej), produkcję erytropoetyny (natlenienie i wytrzymałość w sporcie), namnażanie się tkanki kostnej, rozkład tkanki tłuszczowej i wiele innych. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ testosteronu na psychikę: poczucie humoru, decyzyjność, pozytywne myślenie, przebojowość.
Styl życia, który prowadzimy – aktywność fizyczna, odżywianie i regeneracja – mają wpływ na poziom tego hormonu i mogą być jego naturalnymi boosterami. Na takie aspekty chcemy zwrócić Waszą uwagę tym warsztatem.
Co będziemy robić?
Przede wszystkim walczyć – trening będzie się składał z ćwiczeń siłowych; technik atakowania uderzeniami i kopnięciami z zastosowaniem w taktykach walki takich jak zwody, przełamywanie narożników, wiązanie kończyn i inne; rund sparingów (dostosowanych do poziomu uczestników) oraz podstawowych technik oddechowych stosowanych w treningu i relaksacji.
Szkolenie prowadzi Instruktor Jakub Rządkowski
- Data: 27.05.2023, sobota, godz. 12.30-14.30
- Miejsce: Warszawa, Ochota, ul. Skarżyńskiego 8
- Koszt udziału: 80 zł (konto Misja)
- Zgłoszenia: poczta@kravmaga-system.pl