O szkole Krav Maga System

Szkoła Krav Maga System została założona przez Jacka Walczaka w 2005 roku. Naszym celem jest nauczanie Krav Maga w jej nowoczesnej, uaktualnionej formie i dostarczanie szkoleń wysokiej jakości. Specjalizujemy się w samoobronie dla osób cywilnych oraz szkoleniach specjalistycznych skierowanych do formacji umundurowanych, agencji ochrony, menadżerów i pracowników korporacji. Należymy do międzynarodowej organizacji Krav Maga Global by Eyal Yanilov z siedzibą w Izraelu.

Treningi i szkolenia

Treningi grupowe Krav Maga

Treningi grupowe prowadzimy w Warszawie i Łodzi. Wybierz miasto, w przypadku Warszawy także dzielnicę Mokotów lub Ochota i zapisz się na zajęcia.

Treningi indywidualne

Treningi indywidualne to oferta dla osób, które chcą podążać własnym programem szkoleniowym i ćwiczyć z instruktorem lub w małej grupie znajomych lub rodziny. Program takiego szkolenia opracowujemy uwzględniając Twoje specyficzne potrzeby np: indywidualny tok szkolenia, czas jaki możesz przeznaczyć na trening, lub przygotowanie do egzaminu na stopnie.

Zobacz jak wygląda trening indywidualny z Jackiem Walczakiem

Warsztaty samoobrony, Krav Maga dla kobiet

Warsztaty samoobrony dla kobiet organizujemy kilka razy w roku – najczęściej w marcu i listopadzie. W warsztatach uczestniczą zarówno kobiety, które po raz pierwszy spotykają się z tą formą aktywności, jak i dziewczyny z grupy koedukacyjnej początkującej lub/i zaawansowanej. Taka forma szkolenia jest dodatkową opcją dla kobiet – Panie mogą też wybrać udział w grupie początkującej z otwartym naborem lub w kursie dla początkujących INTRO.

Zobacz jak wygląda warsztat Krav Maga dla kobiet

INTRO – Kurs dla początkujących

Kurs dla początkujących „Intro” jest skierowany do osób, które dołączają do grupy początkującej i czują potrzebę nadrobienia podstaw. Grupy początkujące z otwartym naborem rozpoczynają zajęcia we wrześniu, więc jeśli zapisujesz się w innym miesiącu, kurs wprowadzający jest wskazany ale nie obowiązkowy. Polecamy go szczególnie osobom, które nie mają doświadczenia w treningach walki wręcz. Program obejmuje naukę poruszania się, atakowania i obrony przed duszeniem, ciosem prostym, a także podstawy zachowania i obron przed atakiem nożem.

Terminy nadchodzących kursów znajdziesz na stronie głównej.

EDC – Szkolenia z użycia broni improwizowanej i Every Day Carry

Every Day Carry (EDC) to wyposażenie, które nosimy przy sobie i które się przydaje kryzysowych sytuacjach. Każdy z nas ma przynajmniej jeden taki przedmiot, bez którego nie ruszy się z domu i odczuwa dyskomfort gdy tego przedmiotu zapomni. Podczas szkolenia skupiamy się jednak ekwipunku, który ma zastosowanie w samoobronie i walce wręcz – na kubotanie lub pałce – a także na użyciu stazy taktycznej, opaski uciskowej, tourniquet.

Gdy mówimy o użyciu przedmiotów w Krav Maga, myślimy przeważnie o tzw. broni improwizowanej, a więc przedmiotach, które mają inną funkcję użytkową ale sprawdzają się jako narzędzie do samoobrony, np. plecak może stać się tarczą do zasłonięcia tułowia. Jednak osobną grupę stanowią przedmioty, które są legalną bronią niewymagającą zezwoleń – takimi przedmiotami posługujemy się podczas tego szkolenia.

Parter i Grappling

Szkolenia parterowe lub/i z użyciem technik chwytanych skierowane są do adeptów Krav Maga na różnych poziomach zaawansowania. W przypadku osób początkujących koncentrujemy się głównie na nauce technik, które mają zastosowanie w samoobronie, natomiast zaawansowani poznają materiał stopni Expert i extra curriculum Krav Maga Global, a także techniki BJJ.

Kontrola poprzez dźwignie

Szkolenia na różnych poziomach zaawansowania przybliżające zagadnienia kontroli i zatrzymania agresora. Skierowane są zarówno do osób rozwijających warsztat samoobrony – w niektórych przypadkach obrońca nie może lub nie chce uderzać i kopać – jak i profesjonalistów stosujących techniki kontroli w pracy zawodowej: policji i pracowników ochrony. Program szkoleniowy ma na celu edukację zarówno adepta Krav Maga jak i funkcjonariusza, który będzie reagował odpowiednio w najbardziej stresujących warunkach, używając przy tym skutecznych technik i odpowiedniej taktyki.

Krav Maga w ochronie osób

Obronna osób jest integralną częścią systemu KMG. Szkolenie „VIP Protection” dotyczy ochrony osób w bliskim dystansie, w sytuacjach zagrożenia o różnym stopniu ryzyka – od prób uchwytu za ubranie czy rękę VIPa, do zagrożenia użycia broni. Zagadnienia te są istotne dla każdego, kto chce mieć możliwość ochrony członków rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy lub/i dla osób pracujących zawodowo w ochronie. Zapewniamy niezbędne przygotowanie taktyczne, psychiczne, techniczne i fizyczne do ochrony fizycznej, ewakuacji i walki wręcz.

Trening funkcjonalny i fizyczny w Krav Maga

Warsztaty z grupy treningu funkcjonalnego i fizycznego obejmują zagadnienia związane z korektą postawy, wzorców oddechowego i ruchowych, rozluźnianie mięśniowo powięziowe, mobility, stability, trening siłowy i wytrzymałościowy. Przeprowadzamy też ewaluacje i testy oceny funkcjonalnej FMS podczas konsultacji personalnych, a następnie opracowujemy indywidualne korekcje w zależności od potrzeb osoby, z którą pracujemy. Przykładowo – jeśli celem podopiecznego jest poprawa kopnięć, opracowujemy program poprawy bądź to mobilności, bądź stabilności odpowiednich sektorów, a następnie poprawiamy technikę.

Dbamy także o prawidłowe wykonanie wzorców ruchowym i technik treningu siłowego takich jak przysiad z i bez obciążenia, pompka w różnych wariantach czy podciąganie na drążku, a także o budowanie wytrzymałości dla samoobrony i walki wręcz.